Děti na svatbě? My říkáme ANO!

Jste uprostřed svatebního plánování a došli jste k bodu, kde byste si měli s partnerem sestavit seznam hostů? Na něm se Vám ale objevilo nemálo párů, které mají už malé ratolesti. Otázka je na světě. ,,Chceme mít na svatbě děti?"


Hned z kraje článku si Vám dovolím v tomto směru poradit. Jakmile budete postaveny před otázku na téma: ,,děti na svatbě", nestavte se hned do opozice. Děti jsou citlivé téma a velmi jednoduše můžete touto, na první pohled nepatrnou, prosbou vzbudit velkou vlnu nevole u svých známých a nebo i hůř příbuzných. Mladí lidé, kteří své vlastní děti ještě nemají a svatbu chtějí pojmout spíše jako velkou party, nedokáží pochopit, proč se děti jednoduše nemohou nechat doma? Před lety to byl přesně náš případ. Odmítala jsem mít na svatbě děti jakéhokoliv věku a nerozuměla jsem, jak je možné, že by třeba někdo dokonce zrušil svou účast, než aby šel bez dětí. Nakonec jsme svolili, a i když jsme neměli pro děti připravený žádný program, tak vše proběhlo v úplném pořádku. Naopak, máme s nimi úžasné fotky. Nakonec prostě všichni byli spokojeni. A teď, když už jsem máma i já, tak se přiznám, že už to postavení rodičů naprosto chápu.

Samozřejmě, že jste to stále vy, kdo hraje ve Váš svatební den hlavní roli. Tudíž, je to jen na Vás, jak se rozhodnete. Pokud se rozhodnete, že Vaši hosté mohou přijít i se svými dětmi, čtěte dál.


Tento článek je o tom, jakým způsobem přizpůsobit dětem dané svatební prostředí. A to tak, aby to nikoho, zvláště novomanželský pár, ani trochu neomezovalo. Naopak, dokážeme vytvořit fantastickou kulisu, kterou budou děti doslova hltat a nebude o nich vidu ani slechu. Chce to jen trochu zkušeností, špetku nápaditosti a menšího vyhraněného prostoru.


Základem veškerého úspěchu je řádně děti zabavit. Způsobů, jak toho docílit, je bezpočet. S těmi nejoriginálnějšími Vás seznámíme, nechte se inspirovat níže a zažijte opravdu nezapomenutelný den, kde Vám děti budou běhat v pozadí a oživovat svatební snímky.

Děti dokáží napáchat mnohé a být velkými škodíkami. Na druhou stranu, když jsou řádně zabavené a hrají si, jsou to nejroztomilejší stvoření pod sluncem. Jde jen o to, jak a čím upoutat jejich pozornost a podpořit jejich dětskou zvídavost.


Dejte jim důležitou roli

Děti se nás v jednom kuse snaží napodobovat. Chtějí dělat věci jako dospělí, fascinuje je to. Dejme jim činnost, u které se budou cítit velmi důležitě. Bublinky z bublifuku vypadají na fotografiích parádně a konkrétně na těch svatebních podtrhnou romantickou atmosféru. Zvažte, zdali byste nechtěli procházet bublinkovým špalírem a nebo jestli dáte přednost třeba rýži nebo okvětním plátkům, do jejichž házení se mohou děti také zapojit.

Bublifuky jsou každopádně skvělým prostředkem k zabití nějakého času pro děti téměř každého věku.


Balíček barevných pokladů

Každý malý účastník svatby dostane hned u vstupu balíček, jehož obsah bude náležet jeho věku. Je nutné si položit otázku, u čeho vydrží dnešní děti nejdéle, když opomeneme veškerou elektroniku. Je to velmi jednoduché a setkáváme se s touto metodou na každém kroku. Dejte dítěti do ruky pastelky a máte na pár hodin vystaráno. Je nutno podotknout, že se na tom musí dát trochu záležet. Přeci jen taková událost jako je svatba, je pro děti něco velkého a neprozkoumaného. To, co se jim tedy dá do ruky nebo úkol, kterému by měly čelit, musí stát za to. Jinak Vám pastelky hodí na hlavu a půjdou zabořit ruce do svatebního dortu.


Do balíčků by se mohl dát svazek voskovek, které dobře píší na papírových ubrusech, kterými budete mít zakryté stolky v dětském koutku. Tyto ubrusy zaujmou děti asi nejvíce, nicméně pár tematických omalovánek nevěsty a ženicha navíc by rovněž neměly chybět. Pokud chcete být více osobní, na každý balíček či krabičku napište jméno dítěte. Balíček můžete rovněž ozdobit balónkem. Balónky jsou vůbec perfektní, když jde o vymýšlení dětské zábavy.


Vyčleňte zvláštní místo pro dětský koutek

Místo pro dětský koutek by rozhodně nemělo být daleko od centra dění, tedy od dospělých. Samozřejmě, vždy by měla být v dosahu nějaká dospělá osoba, která bude na děti bezprostředně dohlížet. Dětský koutek můžete sestavit z paletových desek či stolků. Sedět mohou děti buď na židličkách či dekách nebo polštářích.Něco lákavého na zub

V každém koutku by neměly chybět různé dětské pochutiny. Svatební hodování si přece zaslouží i ti nejmladší členové osazenstva. Vyzdobit dětský bar můžete barevnými cupcaky, tematickými lízátky, cookieskami apod. K pití se může stylově podávat mléko, které děti milují.Hry na trávě

Hry pro větší děti nebo ty, do kterých se hravě zapojí i dospělí. Roztáhněte si například obřího panáka ušitého na prostěradle a místo házecího kamínku použijte malý bulánek. Nebo dáváte přednost lovu kačenek? K tomu stačí plechová vanička naplněná vodou, pár umělých kachniček a alespoň dvě dřevěné tyčky namísto rybářských prutů. Nebo pro Vás máme zahradní piškvorky, které jsou opravdu skvělou volbou a hráči se zabaví poměrně na dlouhou dobu. A nebo třeba zaúkolujte děti, aby postavily věž z dřevěných špalíčků.Dětské ,,bunkry"

Děti zbožňují, když se mohou někam rodičům schovat. Varianta teepeečka nebo většího stanu, kde se stěny dají zatáhnout, je prostě TOP. Jedná se o velmi osvědčenou metodu, jak děti zaujmout. Zejména, pokud je na svatbě více dětí, ve stanu se doslova vyřádí. Vždy ale musí být poblíž dospělý dozor, aby se předešlo případným úrazům.


Přítomnost dětí by každopádně neměla narušit přirozený chod dne a zastínit novomanželský pár. Zároveň ale, pokud na Vaší svatbě očekáváte nějakou drobotinu, není opravdu od věci dané prostředí lehce přizpůsobit dětským podmínkám, viz tipy výše. Výsledkem budou nejen šťastné děti, rodiče a všichni hosté, ale v neposlední řadě hlavně novomanželé, kterým zůstanou svatební fotografie plné šťastných tváří.


Věříme, že pokud jste váhali, zdali mít děti na Vaší svatbě, naším článkem jste získali novou perspektivu a teď už máte jasno. Uložte si náš článek a sdílejte ho s přáteli.


V případě jakýchkoliv dotazů nebo zájmu o vytvoření dětského koutku třeba i s programem nás neváhejte kontaktovat.Za tým PR dekor,

Andrea

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
  • Facebook
  • Instagram