Svatba ve staré továrně nebo omšelém skladu? Industriální svatby v kurzu!

Aktualizace: dub 29


Jde Vám už hlava kolem ze všech těch svateb v přírodním duchu? Každá svatba je něčím výjimečná, i když přírodní svatby mají společných jmenovatelů poměrně mnoho. Příroda však nabízí nemalé množství variant, jak svatební výzdobu uchopit a stvořit originální výtvor. Vy se ale přeci jen v tomto světě dřevěných palet a kulatin chcete odlišit a přijít s nadčasovou záležitostí. Máme pro Vás řešení! Do popředí se totiž derou industriální svatby.Pojem "industriální svatba" je ve svatebním průmyslu velmi populární a luxusní svatební záležitost. Nicméně u nás je stále tento styl ne úplně probádanou exotikou. Nemusí být tedy hned jasné, o jaký typ svateb se vlastně jedná a co s sebou přináší. V tomto článku Vás podrobně seznámíme s tímto vytříbeným svatebním stylem, který si Vás získá hned po přečtení prvních řádků.


Velkou výhodou je, že pokud jste se už rozhodli a plánujete svatbu v industriálním stylu, nemusíte řešit mokrou a suchou variantu. Tyto svatby se konají v obřích prostorech bývalých fabrik, zachovalých skladech nebo třeba půdních prostorech.

Většinou se celý den odehrává uvnitř. Nic tedy není závislé na počasí. Vy můžete být naprosto v klidu, i kdyby padaly trakaře. S tímto je spojena rovnou i další výhoda. Pro tento styl se můžete rozhodnout v jakémkoliv ročním období. Na fotografiích nebude poznat, zdali se svatba konala v létě nebo v zimě. Proč tedy neuspořádat svatbu dle Vašich představ mimo svatební sezónu, kdy nebudou ceny svatebního materiálu tak našponované?


Co Vás ale nemine nikoho, kdo plánuje svatbu, je zvolení místa. Při volbě industriální svatby je výběr místa naprosto stěžejní. Od tohoto výběru se bude odvíjet všechno ostatní. Nevýhodou je, že staré továrny, které se dají využít k účelu pořádání novodobých svateb, nejsou zrovna na každém rohu. Může se tedy stát, že v okolí Vašeho bydliště budete mít takovéto místo jen jedno a nebudete si moci vybírat. Pokud se ovšem nerozhodnete slevit ze svatebního stylu a nebo popojet o pár kilometrů dál. Nemějte z toho ale obavy. I prostor zdánlivě plnící Vaše představy o ryzí dokonalosti, se do ní může snadno proměnit. Prozradíme Vám níže, jak na to!


Pozor na rozpočet

Je nutno hned zprvu upozornit a lze to brát i jako podstatnou nevýhodu, že výběr tohoto stylu Vám znatelně zatíží peněženku. Od “klasických” svateb v resortech, zámcích, stodolách aj. se totiž v rámci příprav liší zejména absolutním nedostatkem vybavení. Tyto staré obrovské prostory, kterou budou později zářit ve svatebním rytmu, zejí většinou prázdnotou. Je tudíž nutné zprvu prostory vybavit potřebným nábytkem, který byste za normálních okolností s největší pravděpodobností nemuseli řešit. Toto samotné vybavení, zatím bez výzdoby, bude stát nějaké peníze. Industriální svatby přímo vybízí k bohatému počtu hostů, jelikož staré továrny v sobě skrývají vskutku velké haly. Je tedy třeba si hned na začátku ujasnit počet hostů a počítat s tím, že se nad tímto přepychem poněkud prohnete. ALE výsledek bude unikátní a naprosto nepopsatelný!


Pohrajte si s výzdobou

Pozinkovaný kov, nerezová ocel, zářivá měď, ostré hrany, geometrické prvky, skleněné svícny a kameniny. To vše jsou typické dekorace industriálních svateb. Kovová geometrie vypadá mimořádně v kombinaci s květinami a zelení. Zejména úchvatně jako dominanta slavnostní tabule. Květiny vyčnívající z ostrých hran náramně vyzdobí každý opuštěný kout.


Stříbrný eukalyptus s bílými růžemi tvoří nejčastěji volenou dvojici při dekorování prostředí slavnostní tabule. O tu pravou romantiku se postarají skleněné svícny plné svíček různých velikostí.

Nebojte se textilií! Dokonale zjemní a zútulní studený dojem z obrovského prostoru. Dlouhá metráž bílého voálu či šifonu se bude u vysokých stropů přímo nebesky vznášet.


Třešnička na dortu

Svatební dort může plnit roli pomyslné sladké tečky do detailu vybroušené stylové dekorace. Ať už zůstanete u geometrických tvarů a ostrých hran nebo zvolíte betonový vzhled, stvoříte výstavní kousek.

Fotokoutek

Nepochybně se najde i menší kout, který bude sloužit výhradně pro nezkrotnou spoušť fotoaparátu. Vybavte si fotokoutek kovovou či dřevěnou slavobránou, svítícími žárovkami, závěsnými geometrickými nádobami se svíčkami a neboj jen stolem se světelnou stěnou. Není k tomu potřeba mnoho. Popusťte uzdu své fantazii a nechte se vést hlavními aktéry daného stylu. Výsledné fotografie budou exkluzivní.


Světýlka na konec

Mezi hlavní dekorační prvek, který by neměl být v žádným případě opomenut je světlo. Ten pravý zápal a jiskru dodá dokonalé industriální svatbě pouze honosné osvětlení mnoha podob.


Svítící písmena jako skvělá postranní dekorace nebo parádní prvek do fotokoutku


Edisonovy žárovky

Elegantně tvarovaná vlákna v různě velkých žárovkách rozprostírajících se na dlouhých řetězech propletených v zeleni a rozvěšených po prostoru. Vskutku magická atmosféra nabitá zářivým teplem a romantikou.


Tak co? Také Vás tento neobyčejný svatební styl dostal na celé čáře?

Rozhodli jste se pro industriální svatbu a přejete si pomoci s výzdobou či koordinací? Neváhejte se na nás obrátit.


Nezapomeňte si článek uložit na později a sdílet ho s Vašimi přáteli.


Těšíme se na spolupráci.

Tým PR dekor


Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše