Jak správně vybrat květiny na Vaši svatbu?

Květiny jsou od nepaměti zásadním dekoračním prvkem svatebního veselí. Určují tón, kvalitu, charakter a směr každé svatby. Ať už se svatební pár nechá vést květomluvou nebo volí čistě dle vlastní libosti, květiny jednoduše nechybí na žádné svatbě. Jejich podoba může být jakákoliv a jste to právě vy, kdo zvolí tu finální. Nevíte si rady? Žádný stres! My Vás dovedeme k tomu správnému a nejvíce vhodnému výběru dokonale padnoucímu k Vašemu stylu svatby.


V následujícím článku Vám rozšíříme obzory právě na téma "svatební květiny a jejich správný výběr". Kdo všechno a jaký druh by měl daný host dostat? Jaké květiny jsou momentálně nejoblíbenější a jdou ruku v ruce s nejnovějšími trendy?


Dále si ukážeme, kde se například dá chytře ušetřit. Rozdělíme si květiny podle sezónnosti. A v neposlední řadě si představíme pár moderních květinových vychytávek.

Jako první si vezmeme do parády nevěstu a její osobní květinové doplňky:

Svatební kytice

Prvek neodmyslitelně spjatý s nevěstou původem sahající do dávné středověké historie. Její smysl, ze kterého sama její tvorba vychází je nutno zdůraznit. Kytice je totiž nevěsty doplněk tak důležitý, že by se neměl její výběr rozhodně podcenit. Jedná se o třešničku na dortu k už tak dokonalým svatebním šatům. Kytice by měla podtrhovat zvolený svatební styl a také se pohybovat na stejné dekorační paletě barev, byť pro kontrast může být klidně o pár tónů výraznější. Svatební šaty a kytice se vzájemně nesmí takzvaně tlouct, tudíž pokud jsou Vaše šaty spíše extravagantního typu, volte střídmější kytici v něžných odstínech. Pokud je tomu naopak a vy budete doslova ztělesněním pohádkové víly, můžete narušit onu překypující nevinnost sáhnutím po divočejších odstínech a rozvernějším tvaru svatební kytice.

V současné době jsou velmi populární kytice bohaté na zeleň, zejména eukalyptus a ruskus jsou úžasně vypadající a v současnosti velmi oblíbené na svatbách v přírodním stylu. Spojením této zeleně s květy jako například pivoňka, pryskyřník, chryzantéma či eustoma nešlápnete rozhodně vedle.


Růže jakožto stálice mezi symboly věčné lásky a vášně se stále řadí do nejoblíbenějších květin volených pro svatební výzdobu. Bez ohledu na současný svatební trend. Růže jsou zkrátka sázka na jistotu.


Zvolte netradiční osobitý styl kytice a sáhněte například po klasických či trsových růžích v kombinaci s proteou, vřesem a eukalyptem.


Kala jako tradiční svatební kytice je odrazem čistoty a věrné lásky. Vypadá půvabně i bez přidané zeleně.Svatební kytice dle ročního období

Výběr svatební kytice dle sezónnosti je jeden ze zásadních finančních faktorů. Sezónní květiny jsou mnohdy k sehnání i za poloviční ceny. Pokud u Vás hraje rozpočet významnou roli, měly byste sáhnout po inspiraci v této části článku.

Jarní svatba

Využijte prvních barev a vůní jara po dlouhé mrazivé zimě. Jarní kvítí s sebou nese naprostou unikátnost. Mnohé z nich jsou dostupné pouze v tomto období. Nechte se zlákat drobnými něžnými kvítky santini, nevěstina závoje nebo konvalinek. Velmi krásné jsou kytice z čerstvých tulipánů, narcisů, vlčího máku, frézií či eustomy.


Letní svatba

V tomto období jsou skvělými vonnými reprezentanty pivoňky (levnější a dostupnou variantou i v jiných období je velmi podobný pryskyřník), velkokvěté hortenzie (bílé, růžové, modré, fialové), kosatce, trsové růže, slunečnice či karafiáty.


Podzim

Roční období, které navzdory studenému sychravému počasí hraje všemi teplými odstíny barev. Kytice zdobené pampovou trávou jsou výstižným podzimním ukazatelem. Velmi populární jsou opět tradiční růže v kombinaci s nutanem, mochnou, chryzantémou dozdobené eukalyptem a hypericem.


Zima

Zimní svatební kytice bývají bohaté a nápadité. Kromě rudých tónů, které jsou v zimě okouzlující a tvoří se svatebními šaty skvělý kontrast, jsou dech beroucí i ty zdobené do jemných nebo studených odstínů. Zakomponujte do Vaší zimní kytice například větvičky myrty a eukalyptu, přidejte lesní šišky, květy bavlníku a hypericum, Výsledek bude mrazivý.


Svatební čelenka nebo věneček sklízí za posledních pár sezón velký úspěch na přírodních svatbách. Jedná se o vskutku originální dekorační prvek, který se nevěstě postará o jedinečný celkový dojem z jejího účesu.Komu všemu na svatbě rozdat květiny?

Začněme s ženichem, kterému se tradičně do klopy vkládá korsáž, která je tvořena ze stejných květů jako kytice nevěsty.

Co se korsáží pro svědka a nejbližší pánské osazenstvo týče, můžete si oddechnout a ušetřit nějakou tu kačku. Tento zvyk se totiž na svatbách už moc nedrží. Bohatě postačí, když květiny svázané do stylu svatební kytice dostanou maminky, babičky a svědkyně.

Pokud máte nějaké družičky, samozřejmě i ty kromě stylových šatů musíte vybavit i mini obdobami svatební kytice. Skvěle vypadají rovněž květinové náramky, které nevěsty volí především, když je počet družiček vyšší.

Pro ostatní svatebčany byste měly mít připravené čerstvé myrty zdobené originálním vývazkem v rytmu Vašeho svatebního stylu.


Obřadní dekorace

Místo obřadu je bezpochyby to nejdůležitější místo celého dne, ze kterého vznikne nejvíce fotografií. Květinová výzdoba dokáže proměnit Váš obřad v naprosto nezapomenutelnou a nevšední podívanou.


U obřadního místa ještě zůstaneme. Neměly bychom zapomenout na ostatní nábytek, které ho zdobí. Židle budou na fotografiích vypadat ještě honosněji, pokud je přizdobíme byť i třeba malou břečťanovou větvičkou zapletenou do šifonového závoje. Nebo je můžeme jednoduše okroužkovat eukalyptovými věnečky. Ještě jednodušší, ale za to nákladnější variantou, je zdobení mini pugety. Krásné a nyní velmi moderní jsou prověšené květinové řetězy, kterými jsou židle spojeny. Pro objemnější vzhled jsou opět vhodné do řetězů květy hortenzie.


Slavnostní tabule

Vaše hostina může být květinami doslova ověnčená. Zejména v letních měsících, kde se převážná část svatebního dne odehrává venku, by měla slavnostní tabule překypovat přírodně laděnými květy. Výběr je na Vás, možností máte spoustu. Kromě květinových řetězů nebo parterů budou krásně vypadat i baňky, vázičky nebo různé geometrické tvary naplněné třeba trsovými růžemi. Pokud byste rády květiny velkého objemu, sáhněte po hortenziích. V letním období jsou za přijatelné ceny a není jich potřeba mnoho na výsledný "wow" efekt. Viz foto vlevo dole.


Sladký bar

Nezapomeňte na Váš sladký koutek, kterému rovněž bude jemná květinová výzdoba velmi slušet. V dnešní době je velmi populární zdobit živými květy i přímo hlavního aktéra Vašeho sladkého baru, a to svatební dort.


A jaká je Vaše představa o květinové výzdobě? Doufáme, že Vás náš článek inspiroval a dovede Vás ke správnému výběru květin pro Váš den D.


Máte nějaké dotazy? Potřebujete s výběrem pomoci? Neváhejte se na nás obrátit, s kompletním květinovým servisem Vám rády pomůžeme. Společně vytvoříme naprosto jedinečnou květinovou výzdobu.


Tým PR dekor
Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše