Řekněte ano ojedinělému stylu Macramé

Jsou Vaše představy o svatbě plné jemných přírodních tónů, ze kterých by se romantika dala krájet? Máme pro Vás styl, který se naprosto dokonale ztotožňuje s touto vizí. Macramé zaplaví Vaší svatbu elegancí a přitom jí dodá nevýslovný šmrnc.


Styl macramé neboli drhání, datujeme již do 13. století, kdy se rozmohlo v arabských státech, odkud i původ slova. Postupně se šířilo do Evropy, kde si největšího rozmachu vysloužilo v Anglii v 19. století. Velmi oblíbeným a zároveň signifikantním znakem se stal v 70. letech v Americe pro květinové děti alias hippie.

Tato technika, pro mnohé by se dalo říci spíše umění, spočívá v ručním uzlování do nejrůznějších geometrických tvarů bez použití jakýchkoliv nástrojů (jehly, jehlice, háčky). Nejčastěji používaným materiálem jsou pletací příze či šňůry z bio bavlny. Macramé se hodí pro všechny druhy přírodních či boho svateb.


S výběrem macramé doplňků se setkáváme čím dál častěji. Dalo by se čekat, že od svého nástupu do našeho svatebního průmyslu v roce 2018 se od něj bude pomalu opouštět. Naopak, tento styl nám dokazuje, že si utvrzuje svou významnou pozici a stává se stálicí mezi svatebními dekoracemi. Nevěsty se k tomuto stylu nenechávají dlouze přemlouvat. Není divu. Pro jeho výjimečnost, originalitu a smysl pro detail je macramé přímo stvořené do svatebního světa.

Pokud se rozhodnete, že macramé bude hrát určitou roli na Vaší svatební výzdobě, zakomponovat ho můžete doslova kamkoliv. Možností, jakým způsobem ho na Vaší svatbě využít je opravdu mnoho. Nechte se inspirovat níže, jak všemožně toto nádherné umění učinit součástí Vašeho dne.Macramé slavobrány

Zapletené bavlněné šňůrky Vám mohou zdobit jakýkoliv vybraný tvar slavobrány. Buď máte visací styl, který se jako závěs jednoduše pověsí na danou slavobránu nebo si můžete nechat slavobránu vyplést do určitého tvaru. Takovými nejoblíbenějšími tvary jsou různé podoby obřích lapačů snů, které jako výplet kulaté slavobrány vypadají úžasně.

Zasedací pořádek a výzdoba slavnostní tabule

Ani slavnostní tabule a vše s ní spojené nesmí zůstat bez povšimnutí. Stačí malý nádech macramé a celkový dojem se náhle změní na absolutní vytříbenost a styl! Provést hosty zasedacím pořádkem může hned zkraje stylová uvítací tabule se jmenovkami v podobě závěsu. Do macramé úpletů můžete obléci židle pro novomanželé. Po celém středu slavnostní tabule bude krásně vypadat natáhnutý dlouhý běhoun v daném stylu. Nebo můžete například na ubrousku zanechat každému hostu malý svatební macramé suvenýr.
Svatební dort a sladký koutek

Sladká třešnička na dortu si zaslouží být vidět. Dodejte stylovým úpletem Vašemu sladkému další dávku neodolatelnosti. Zdobit do stylu macramé lze, jak samotný dort, tak celý sladký koutek, který Vám mohou zdobit zavěšené lapače snů a nebo macramé misky na zákusky. Je na Vás zdali u svatebního dortu necháte udělat jedlé marcipánové třásně nebo zvolíte klasické bavlněné.
Svatební dekorace

Všelijaké způsoby a vzory uzlování můžeme doslova potkat na každém kroku. Pokud nevěsta sáhne po macramé stylu, vyzdobit si jím může naprosto cokoliv, jelikož do bavlněných šňůrek a krajek se lehce obléká. A to od svatební kytice až po okrasné džbánky.
Svatební účes a šaty nevěsty

Nevěsta může výběr daného stylu vkusně a elegantně podtrhnout krásnou čelenkou do vlasů. Toto ztělesnění něžné éterické bytosti ještě doplní drhané svatební šaty nebo jen pásek a božský výsledek je na světě.
Fotokoutky

S drhanými motivy se dá zejména vyhrát při tvorbě fotokoutků. Macramé prvek můžete zavěsit na přírodní větev nebo jím ozdobit slavobránu. Nádherné jsou ale také teepee stany zdobené drháním a doplněné pampovou trávou. Jemné tóny slonové kosti navodí pocit čistoty, postarají se o hřejivý dojem a dodají tu pravou romantickou atmosféru.
Doufáme, že po přečtení našeho článku máte plnou hlavu nápadů a už víte, jak bude vypadat ten Váš svatební macramé styl.

Navštivte naší půjčovnu svatebních dekorací. Jsme přesvědčeny, že u nás najdete to pravé pro Vaší svatbu. V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kontaktovat.


Uložte si náš článek na později a sdílejte ho s přáteli.


Tým PR dekor

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
  • Facebook
  • Instagram