MIKROSVATBY v době koronaviru

Každý z nás netrpělivě vyhlíží světlo na konci tunelu a čeká na zdárný konec pandemické situace, která nás postihla minulý rok. Zejména snoubenci, kteří sní o velké svatbě, stále dokola přesouvají svatební termín. Pro zachování duševního zdraví a pozitivního ducha by se měl na takovéto věci najít nějaký přínos. Všechno zlé je k něčemu dobré a zlo je pomíjivá záležitost. Může být ale tato nelehká doba vůbec něčím přínosným?


Celosvětová koronavirová krize neblaze postihla ne jedno odvětví a svatební průmysl bohužel není výjimkou. Pravdou sice zůstává, že konání svateb je asi tak stejná jistota jako rození dětí. Jak se říká: ,,Děti budou - svatby budou!"

Jenže i svatební průmysl se otřásl v základech. Díky neustále měnícím se, přísným, vládním opatřením je pořádání svateb sice reálné, ale podmínky a pravidla s tím spojené, odradila slušnou řádku svatebních párů.

Tisíce snoubenců muselo odložit termín svatby a čekají, až se vše zase ukotví v normálu. Nehodlají slevovat ze svých nároků a svatbu chtějí takovou, jakou si vysnili. Ovšem tady není slovo ,,slevovat" zcela na místě. Pokud se rozhodnete svatbu pořádat v této době, rozhodně by netratila na kvalitě. Ba naopak! Jediné, z čeho byste museli slevit by byl počet hostů. Z Vaší původní stovky by jich třeba mohlo být jen patnáct až dvacet. Museli byste dát hlavy dohromady a určit, kdo je Vašemu srdci nejbližší.


Tato doba nám tímto zcela neúmyslně naservírovala velmi neobvyklý svatební styl. Stále totiž existuje spoustu párů, kteří se chtějí jednoduše vzít, ať je doba jakákoliv. Horkou novinkou a trend letošní sezóny se tedy bezpochyby stávají takzvané mikrosvatby. Nenechte se zmást názvem! Mikro nemusí totiž hned znamenat malý. Především, co se kvality, výběru a luxusu týče, je jeho titul zavádějící.


Pozitiva mikrosvateb

Velmi výrazně ušetříte na rozpočtu. Vaše vysněné místo si budete moci beze slova dovolit a s výběrem honosnějšího cateringu si důstojně pohrát. Celá svatební událost se může klidně konat i u Vás doma či na zahradě. Zkrátka, ne že byste chtěli na své svatbě šetřit, ale pokud máte pevně daný rozpočet, tak velké svatby ho dokáží pěkně potrápit. Čím více peněz se ušetří, tím lepší bude hostina, výzdoba, šaty a svatební cesta.Další plusy mikrosvateb

Budete mít dostatek času na každého Vašeho hosta a všichni si to náramně užijete. Zároveň nebudete muset obepisovat dlouhý původní seznam hostů omluvnými zprávami za neobdržení pozvánky. Vzhledem k současným opatřením zcela jistě pochopí Vaše omezené možnosti výběru.


Tato nevídaná situace nás nepochybně dohnala k obecně jinému přístupu a k přemýšlení nad věcmi tak, jak nikdy předtím. Měli bychom to vnímat jako pozitivum, jelikož zcela nedobrovolně přicházíme na mimořádné způsoby řešení, o kterých bychom za normálního stavu ani neuvažovali.

Co si totiž uvědomuje opravdu málokdo je, že svatba je hlavně o těch dvou lidech a jejich nejbližších, kteří je v jejich vztahu doprovázeli.


Mnozí berou svatbu jako mega událost, kterou pořádají pro lidi, své příbuzné, blízké, přátele a kamarády, které dost možná po svatbě už neuvidí. Na druhou stranu, nikdo zde nevyvrací, že právě u nás jsou nejoblíbenější a nejčastější velké svatby (od 80 hostů). Avšak navzdory všem těm ponurým předsudkům o svatbě v 15 lidech, věřte, že právě tento komorní nádech je klíčem k úspěchu, ze kterého lze vytěžit naprosté maximum.

Váháte, zdali neoželit velkou vysněnou svatbu a namísto toho mít svatbu v intimním duchu, ale za to velmi luxusní? Pokud se rozhodnete pro tuto variantu a nebudete Váš termín odkládat, moc Vám fandíme a rády pomůžeme s veškerou přípravou. Mnoho snoubenců si neuvědomuje skutečný smysl a krásu svatebního dne a k jeho naplnění je mikrosvatba to pravé.


Upřímně věříme, že koronaviru dáme již brzy vale. Přejeme pevné zdraví a těšíme se, že další dokonalou mikrosvatbu vykouzlíme právě Vám!


Líbil se Vám náš článek? Byl pro Vás inspirací? Uložte si ho a sdílejte s přáteli.

Tým PR dekor

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše