Nejpopulárnější jsou stále přírodní svatby!

Svatební průmysl již delší dobu čelí absolutnímu obratu! Od honosných resortových svateb se opouští a do velení se dostává romantikou překypující přírodní svatby. V dnešní době se Vás už nikdo neptá ,,jestli", ale rovnou jaký druh přírodní svatby chystáte. Těchto druhů je mnoho, avšak všechny mají společného jmenovatele. Matka příroda je základním pilířem a veškeré dokrášlování má také na svědomí ona.


Rok 2019 byl doslova plný svateb, kde krása přírody hrála hlavní roli. A vzhledem k tomu, že svatební události byly minulý rok velmi eliminované, svatby tohoto typu rozhodně nestihly vyjít z módy. Naopak, rok 2021 přichází s obří vlnou plnou nových originálních nápadů, jak svatbu v přírodě vyšperkovat do naprosto luxusní záležitosti!


"Přírodní krása se nedá vyčíslit, je nádherná v každém ohledu a každý prvek je originál. Proto organizace přírodních svateb patří k nejoblíbenějším na seznamu našich služeb. Zejména v přírodě to můžeme pořádně rozjet, a to nás na tom baví nejvíce! Můžeme se vyřádit, ale výsledek bude stále přirozený!"

Příroda je plná kouzelných míst pro uspořádání svatebního dne. To nejkrásnější na tom je, že se můžete s partnerem vzít kdekoliv. Druhy přírodních svateb se liší v mnoha směrech, za ty nejzásadnější lze považovat zvolené místo nebo roční období. Oboje je velmi úzce spojené se stylem svatební výzdoby.


Přírodní svatby podle místa


Svatba ve stodole, na statku, na farmě, v poli, u jezera, rybníka, na vsi, v lese, na kopci nebo v údolí. Každé zmiňované místo je něčím speciální. Nevíte, pro jaké se rozhodnout? Představte si to a položte si dvě otázky: "Co Vás nejlépe vystihuje a kde se budete cítit nejlépe?" Inspirujte se v naší galerii.
Přírodní svatby v jednotlivých ročních obdobích


Jarní svatba

Rozkvetlá louka, zpěv ptáků, vůně lučního kvítí a zahrádek, krásné barevné tóny si hrají s přírodou a lehký vánek víří jarní pyl.


S ohledem na počasí jsou jarní svatby úžasnou volbou. Není ani chladno ani horko, je prostě tak akorát. Při výběru sezónních květin ušetříte také mnoho peněz. Byla by tedy škoda, kdyby na Vaší svatbě chyběly narcisky nebo tulipány. Dalším krásným dekoračním motivem mohou být například papíroví motýli nebo dřevění ptáčci. Svatební fotografie pod rozkvetlou třešní jen podtrhnou okouzlující jarní atmosféru.
Letní svatba

Stále nejpreferovanější roční období pro konání svateb. Proto, pokud máte jasnou představu o místě konání, rozhodně nezahálíte, když si ho zarezervujete i rok dopředu. Vaši svatbu můžete ladit do jakýchkoliv barevných tónů, vše je dovoleno.


Jako originální prvek můžete už při vstupu zařadit vějíř, který každý Váš host obdrží, a kterým se bude při velkým horku ovíjet. V horkých letních dnech jsou karafy s citronádou nebo oranžádou zdobenými mátou víc než žádané. Zvolit proto také můžete koutek s ledovou tříští, kterou určitě ocení mnoho vašich hostů. Sezónní ovoce by si také na svatbě mělo najít své místo.


Svatební tabule doplněna o dřevěné doplňky jako např. kroužky na ubrousky kulatiny, nebo dřevěné jmenovky, budou působit lehkým přirozeným dojmem.


Letní horké noci přímo vybízejí k venkovní party pod širým nebem. Olemování prostoru vymezeném pro tuto party světýlky a zapálení prskavek na oslavu novomanželů je skvělou tečkou za svatebním dnem a zahájením svatební noci!
Podzimní svatba

Toto roční období doslova hraje barvami. Nejoblíbenější jsou typické teplé odstíny barev, kterých je venku v tomto období přehršel. Má to svůj účel, na fotkách vypadá tato kombinace úchvatně a svým teplým dojmem kompenzuje studené, sychravé, podzimní počasí.


Velkým hitem jsou dekorace ze sušených květin, které jak na letních, tak i na podzimních svatbách vypadají úžasně. Pokud chcete ale naprosto využít přírodní krásy podzimu, měly byste sáhnout po výzdobě, kterou Vám sama příroda nadělí. Podzimní listí může zdobit, jak slavobránu v místě obřadu, tak svatební tabuli, nebo být celkově hlavním motivem Vaší výzdoby. Doplnit ho dále můžou třeba vydlabané dýně všech velikostí, jablka, kaštany nebo žaludy.

Zimní svatba

Přestože se v zimě koná suverénně nejméně svateb z celého roku, tyto svatby rozhodně nepostrádají nic zásadního. Všechno má totiž svá řešení a ačkoliv se to nezdá, zimní svatba má mnoho výhod.


Ceny za služby nejsou zdaleka tak vysoké, svatební místa tak obsazená, fotografové a stylisté jak by smet. A v neposlední řadě, romantika by se dala krájet!


Typické jsou bílé a modré odstíny působící mrazivým magickým dojmem. Můžete ale zvolit i teplejší variantu a sáhnout po rudé červené, ta společně s bílou zahraje na tu pravou vánoční notu. Kožíšky, bolerka nebo peleríny, jako finální doplněk ke svatebním šatům, vytvoří z nevěsty pohádkovou princeznu.


Pro výzdobu sáhněte po sezónních bobulích, šiškách a jehličí. A když k tomu ještě přihodíte nějaké to polínko do krbu, vykouzlíte atmosféru, které by jen těžko jiné roční období konkurovalo.Doufáme, že byl pro Vás článek natolik inspirující, že ho budete dále sdílet.


Potřebujete pomoci s Vaší svatbou nebo jen poladit pár detailů? Neváhejte nás kontaktovat s jakýmkoliv dotazem. Budeme se těšit na spolupráci.

Tým PR dekor

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše