Barevné svatební trendy 2021

Každý rok pravidelně nabízí širokou škálu nových, módních, svatebních odstínů, které mají na svědomí celkový dojem a náladu, kterou si ze svatby Váš host odnese. Letos tomu není jinak, avšak je oproti těm předešlým je tento rok velmi specifický. Velkým hitem se totiž stávají, jak jemné světlé tóny, tak i tmavé a syté. Ty nejoriginálnější a nejkrásnější barevné kombinace roku 2021 jsme pro Vás shrnuly níže.


Mezi naše první otázky, které páru pokládáme, patří, do jakého odstínu si přejí svatbu ladit. Jsou páry, které si i v tomto chtějí nechat poradit. Nicméně zvolená barva by měla být párem oblíbená a odrážet jejich pocity a vkus. My se ovšem vždy rády podělíme o naše zkušenosti, seznámíme Vás nejžhavějšími trendy barevných kombinací a určitými pravidly či tradicemi.

Zahraniční svatební průmysl přichází v letošním roce opravdu se štědrou paletou nejrůznějších svatebních odstínů. Jejich kombinací můžete dosáhnout naprosto unikátního výsledku. První dojem je to, co si Váš svatební host odnese a jen tak nezapomene. Má ho na svědomí zejména svatební výzdoba, jež je první, které si všimne. Musí tedy ihned na první pohled zaujmout svým vzhledem. Proto je zvolená barva pro výsledný dojem stěžejní.


V dnešní době se fantazii meze nekladou a existuje už jen pár pravidel, kterými by se páry měly řídit při výběru jejich svatebního odstínu. I od toho mála se ale už postupně opouští.

Například, náš přezrálý tradiční dress-code aneb na svatbu by se nemělo chodit v černé ,,smuteční" barvě a nebo v ,,nevinné" bílé, která patří jen nevěstám.

Barva, která vypadá vskutku úžasně jako součást výzdoby je fialová a modrá. Avšak tyto barvy by neměly být zvoleny nevěstou jako její šaty. Symbolizovaly by neštěstí a modřiny v manželství. Další takovou barvou, která by naopak neměla být hlavním dekoračním prvkem je zelená. Kromě přírodní zeleně. Symbolizuje totiž mimomanželské vztahy.


Americká korporace Pantone vydala pro rok 2021 barvu žlutou a šedou. Pro svatební průmysl jsou tyto odstíny již ale spíše přežitkem minulých let. Tudíž je neřadíme mezi TOP odstíny letošního roku.


Z těch nejnovějších barevných trendů letošního roku jsme vybraly 4, ze kterých se Vám i Vašim hostů bude doslova tajit dech!


Korálová svatba

Něžný mix broskvových, lososových a korálových tónů i třeba proložen kobaltovou modří, vytvoří opravdu nevšední podívanou. Pro zjemnění výsledného odstínu se vkládá odstín ivory/slonové kosti. Vzhledem k sezónnosti květin se hodí zejména na jarní a letní svatby.


Svatba v odstínu stříbrné šalvěje, starorůžové a hořčicové

Naprosto hřejivým a pohádkovým dojmem působí právě tato zvolená kombinace. Úchvatně vypadají všechny dané odstíny dohromady. Tóny jsou velmi elegantní, romantické a působí velmi luxusně a honosně. Jedná se o dokonale zvolené odstíny pro jakékoliv roční období. Padnou zejména venkovským, zahradním či BOHO svatbám.


Sytě barevná svatební paleta

Žlutá, růžová, oranžová, fialová, červená. Alias tropický mix. Zejména pro letní měsíce vyhrává nový sytě barevný svatební styl. Veselé syté tóny dodají svatební atmosféře tu pravou pozitivní náladu. Výrazné barvy člověka doslova nabíjí. Výsledný dojem bude prostě perfektní.


Tmavé svatební tóny

Burgundi, bordó, teracota, tyrkysová aj. Velmi žhavým trendem v oblasti svatebních barev se staly tmavé odstíny. Jejich různé kombinace vypadají magicky, tajemně a náladově. Nejvíce se hodí pro zimní či podzimní svatby, ale pokud jsou právě tyto barvy Vaše oblíbené, tak vzhledem k benevolentnímu roku 2021, rozhodně nesáhnete vedle ani v létě.


Věříme, že námi vybrané nejoblíbenější svatební barvy letošního roku Vás inspirovaly natolik, že máte již jasno, jakou kombinaci zvolíte na Vaší svatbu.

Pokud, ale potřebujete poradit nebo byste rády využily služeb koordinátora, neváhejte se na nás obrátit.


Nezapomeňte sdílet náš článek s Vašimi přáteli.


Tým PR dekor

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše