Textilní výzdoba pro Vaší slavobránu

Slavobrána se za posledních několik sezón stala neodmyslitelným svatebním symbolem. Je považována za hlavní dekorační pilíř odrážející celkový styl svatby. Proto na její výzdobě velmi záleží. Měla by být detailně propracovaná a podtrhnout vybraný svatební styl patrný na pohled.

Pro novomanželský pár je slavobrána smysluplná díky svému symbolickému významu, a to ukončení svobodné etapy života a prvního vkročení do společného života ve svazku manželském.

Její role je tedy nanejvýš důležitá, ať už z dekoračního či symbolického hlediska.

Slavobrány na sebe umí vzít podobu nepřeberného množství stylů. Můžete je nechat holé a ničím je nepřizdobovat. Skvělou a nejvíce volenou variantou výzdoby jsou květiny, živé či sušené. Velmi moderním prvkem současných svateb se ale stal textil, který se začal přidávat k tradičním doplňkům, jako květiny a světýlka. Slavobrány zdobené touto půvabnou kombinací vynikají svým něžným vzhledem a schopností doslova vypíchnout obřadní místo. Textilních materiálů je na trhu mnoho, tudíž je opravdu z čeho vybírat. Ty nejvíce vhodné pro svatební výzdobu jsou šifon, tyl, voál, organza, mušelín. Volit můžete ale třeba i bavlnu či satén a nebo klidně využít starých záclon či závěsů. Záleží na Vás, co preferujete a jaký materiál nejvíce zapadne do Vašeho vybraného svatebního stylu.


Nechte se inspirovat

Růžový satén přehozený přes dvojitou slavobránu v kombinaci s živými sezónními květinami a světýlky pro noční efekt


Bílý voál s živými květinami složených z rudých růží pro výrazný kontrast. Hranatá slavobrána z přírodního dřeva


Lesklá 100% ivory bavlna v kombinaci s umělými květinami na zdvojené slavobráně z přírodního dřeva


Jemný modrý tyl v kombinaci s umělými květinami na zdvojené hranaté slavobráně v barvě bílého dřeva


Další inspirace pro Vás prostřednictvím posuvných fotografií, které jsou plné originálních způsobů, jak si s daným kusem textilu pohrát a jaký ideální materiál a třeba i typ slavobrány zvolit právě pro Vaši svatbu.


Slavobrány v podobě okna se závěsy jsou dokonalou volbou pro honosnější svatby. Jejich tvorba je velmi jednoduchá, byť se to na první pohled nemusí zdát. Ideální je použít záclony nebo závěsy, které se jen zvolna prověsí a zachytí ke sloupům. V kombinaci s květinami bude výsledek úžasný!


Pro techniku macramé se nejčastěji využívají bavlněné příze. Macramé slavobrány jsou typické, jak pro boho svatby, tak pro svatby s jakýmkoliv přírodním nádechem.


Textil můžete využít nejen k výzdobě slavobrány. Jemný tyl vypadá krásně a dokáže velmi vkusně ozdobit židle na obřadním místě. Mušelínový běhoun je naopak ideální pro výzdobu slavnostní tabule.

Líbily se Vám naše typy na textilní výzdobu z toho článku? Mnohé produkty si můžete zapůjčit v naší půjčovně. V případě zájmu či dotazů nás neváhejte kontaktovat či rovnou navštivte naše webové stránky.

Tým PR dekor

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
  • Facebook
  • Instagram