Vraťte se v čase ve stylu vintage

Nečekejme, až se tento styl dočista zakoření. Držme krok se světovými trendy už teď! U nás stále nejsou vintage svatby tak rozšířené jako ve světě. Je to ale velká škoda! Jako všechno, co nevzniklo u nás a putuje k nám ze zahraničí, chce svůj čas, aby se uchytilo a získalo na oblibě. Pojďme to ale trošku urychlit!

Vintage styl se zrodil na anglickém venkově. Datujeme ho do doby viktoriánské, tedy 19. - 20. století secesního stylu.

,,Novodobý" vintage styl pochází z 20. - 50. let stylu art deco. Ať už se s ním bude mísit ale jakýkoliv styl, vždy se bude opírat o svou anglickou základnu.


Co Vás napadne, když se řekne ,,vintage”? Tento pojem v sobě skrývá mnoho krásy, která když se zakomponuje do svatebního veselí, vznikne úžasná honosná slavnost neobvyklého půvabu. Vydejte se s námi zpět do zlaté éry bílých rukaviček a vlády královny Viktorie.

Co je to vintage styl

Představte si kombinaci něčeho starého, avšak hodnotného. Elegantního, ale nemoderního. Všedního, ale romantického. Jedná se o noblesní styl, který se obrací k historii a do hlavní role dekoratéra obsazuje staré cennosti.


Jak ho pojmout

Vintage svatební styl lze chápat dvěma způsoby. Buď můžete zvolit velmi honosnou variantu a pro místo si vybrat panské sídlo nebo zámecké zahrady. Barevné tóny budete držet v odstínu slonové kosti a vnitřní prostory budou plné zrcadel, křišťálových lustrů a zdobit je bude bohatá květinová výzdoba.


A nebo si zvolíte přírodní variantu. Opět bude dominovat velké množství květin. Ty budou zkombinované se zelení, jako symbol přírody. Okolní dekorace se bude skládat ze dřevěných prvků, proutí, slámy, skleněných džbánků namísto váz, zdobených jutou a krajkou. Tu a tam můžete položit staré ošoupané kufry pro umocnění dobové atmosféry.
Vintage svatební šaty

Nevěsty reprezentující tento styl vypadají vskutku půvabně. Pokud chcete jít ve stylu se vším všudy a zachovat jeho znaky, měly byste sáhnout po sněhově bílých šatech nebo barvě smetanové či krémové.

Šaty jsou často zdobeny korálky ve stejném odstínu, ale hlavním elementem je krajka. Pokud šaty doplníte o dlouhé rukávy nebo závoj, dáte důraz na lehkost šatů. Co se jejich délky týče, bude záležet na letech, do kterých se na Vaší svatbě vracíte. Pokud byste například rády ztvárnily léta 50., volit byste měly čajovou délku šatů.
Zaujměte

Typickým ale ne zcela tradičním prvkem vintage svateb jsou auta veteráni. Každé historické auto má v dnešní době poměrně vysokou hodnotu. A právě ta se postará o luxusní a originální fotografie.

V naší půjčovně svatebních dekorací najdete to pravé pro Vaše osobní pojetí vintage stylu. Mimo jiné, vybírejte například z několika variant zrcadel, nebo dřevěných stolů. které jsou pro tento styl přímo určené.

Věříme, že Vás tento článek inspiroval natolik, že si ho uložíte a vrátíte se k němu kdykoliv budete potřebovat. Sdílejte ho se svými přáteli a v případě dotazů nás neváhejte kontaktovat.


Tým PR dekor

15 zobrazení0 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše